OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Djerba - Tunisko

Djerba


je tuniský ostrov u seveních břehů Afriky. S pevninou Tunisu je Djerba spojena silnicí vybudovanou v mělkém moři. V minulosti se tato silnice nazývala Římskou cestou. Djerba je ideálním místem pro levné exotické lenošení...

 

Tunisko Djerba - Museum Guellala

 

Všechny známější hotely na Djerbě jsou umístěné do turistické zóny kolem několik kilometrů dlouhé písčité pláže, kde každý hotel má svůj úsek. Velkou výhodou je, že hotely jsou do hodiny dostupné z místního mezinárodního letiště, protože napříč ostrovem Djerba je to pouze cca 30 km.

Ostrov je plochý s nejvyšším bodem kolem 50 m.n.m. Dominantou jinak vyprahlého, písčitého ostrova jsou tisíce palem a olivovníků. Palmy jsou zde jakýmsi národním stromem a zapisují se i do katastru nemovitostí a nesmí se kácet.

 

Tunisko - Djerba - západ slunce

 

Budovy na ostrově musí mít menší výšku než palmy, aby neutrpěla dominanta ostrova. Mimo turistickou zónu s hotelovými komplexy, se zavlažovanými zahradami a golfovými hřišti, jde o chudý kraj s malými domky místních obyvatel mezi kterými se jen sem tam objeví něco modernějšího a honosnějšího.

 

 

Na ostrově je nedostatek vody, tak že se musí dopravovat z tuniské pevniny vodovodem kolem Římské cesty. Centrem ostrova Djerba je městečko Houmt Souk se 40 tisíci obyvatel, ležící na severu ostrova nedaleko letiště. Ve městě Houmt Souk se každý týden konají trhy, na které se sjíždějí místní obyvatelé i turisté na nákupy.

Turisté se za hlasitého pokřikování domorodých prodejců prodírají mezi zemědělskými produkty a různorodým zbožím, ručně tkanými koberci a předložkami. V kamenných obchodech i na tržištích spatříte nepřeberné množství kožených výrobků od peněženek přes sandály až po bundy a kabáty.


Prodavači vás budou tahat za rukáv a budou se snažit vám za každou cenu prodat nějaké zboží. Součástí obchodu je smlouvání, klidně můžete vysmlouvat s obchodníkem až desetinu původně vyřčené ceny. 

Dalším tržním místem je městečko Midoun, kde je velké muzeum a pro turisty přístupná krokodýlí farma se čtyřmi stovkami krokodýlů od nejmenších v akváriu až po ty několikametrové.

 

Tunisko Djerba - Krokodýlí farma

 

Dalším zajímavým místem na ostrově je hrnčířská vesnice Guellala, kde se válí keramické nádoby kolem cesty, kolem baráků, obchodů, dílen zkrátka všude.

 

Tunisko Djerba - Guellala - hrnčířská dílna

 

V dílnách přímo uvidíte výrobu keramiky a v obchůdcích si můžete nakoupit ručně vyráběné exempláře. Nezapomeňte smlouvat a to minimálně na třetinu sdělené ceny. Nedaleko města Houmt Souk je historicky zajímavé místo, jedna z nejstarších synagog na světě.

Synagoga La Ghriba

je poutní místo Židů, kde je uchováván historický exemplář Starého zákona.

 

Tunisko Djerba - Synagogue La Ghriba

 

Synagoga je přístupná veřejnosti po průchodu detektorem jako na letišti, protože se v minulosti stala terčem teroristického útoku. Při vstupu vyfasujete pokrývku hlavy, sundáte boty a můžete na prohlídku. Zajímavými stavbami na ostrově Djerba jsou i mnohé hotely. Jsou stavěny v historickém i moderním stylu, uvnitř komlexu bývá zahrada plná zeleně a bazén..

 

Tunisko Djerba - Hotel Sunny Club Mariqueen - Tunisko Djerba - Hotel Sunny Club Mariqueen (normální)

 

Pokud při výběru hotelu chcete normální dovolenou, vybírejte hotel s tři a půl hvězdičkami a výše. Je dobré si přečíst recenze na internetu. Uprostřed léta bývá na Djerbě poměrně horko, osobně doporučuji začátek září - zaběhnutá sezóna, teplé moře, snesitelné ovzduší. Přeji příjemnou dovolenou.

Djerba - mapa


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu


Fotogalerie z Djerby

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.