OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Lázně

Vyhledávač lázní


Využijte svého práva a zeptejte se sami svého lékaře na lázně.

Nečekejte až Vám lékař sám lázně navrhne nebo doporučí. Když jste nemocní, máte třeba potíže s dýcháním, trpíte astmatem, bronchitidou, trpíte funkční poruchou periférních cév nebo jste po úrazu, po operaci a potřebujete na doléčení svých problémů lázeňskou péči a nebo váš zdravotní stav vyžaduje lázeňské léčebné procedury a rehabilitaci, požádejte svého lékaře o vypsání návrhu na lázeňskou péči.

Důležité: po operacích musíte za běžných okolností nastoupit na komplexní lázeňskou péči nejpozději do 6 měsíců od operace. Například po operaci ploténky máte v tomto období nárok na komplexní lázeňskou péči.

Lázně Rajecké Teplice

Vstup do lázeňského domu Aphrodite v Rajeckých Teplicích

Návrh na lázně vám vystaví váš praktický nebo odborný lékař. Navrhne vám vhodné zařízení pro léčbu Vašeho onemocnění, indikace. Vy máte právo jen na výběr lázeňského zařízení Vašeho pobytu. Je nutné si dopředu zjistit informace ohledně ubytovacího zařízení, stravování v místě, jaké služby navíc nabízejí, jestli jsou všechny lázeňské procedury pod jednou střechou, zda je v blízkosti parkování, výtah apod. Trvejte na zdravotnickém zařízení, které si sami vyberete. Lékář rozhodne podle diagnózy a vašeho součastného stavu, jaká lázeňká péče by byla pro Vás nejvhodnější. Při splnění přesně stanovených podmínek hradí lázeňskou léčbu plně nebo částečně vaše zdravotní pojišťovna.

Důležité: při výběrů lázní se mně osobně osvědčilo zavolat do lázní, které jsem si vybral ze seznamu doporučeného lékařem a zeptat se, jestli mají volné jednolůžkové pokoje, jestli jsou k dispozici dvojlůžkové pokoje pro případný doprovod, jestli je koupelna na pokoji, zda jsou všechny procedury a stravování v jedné budově. Jinak musíte počítat s tím, že budete po dobu tří týdnů sdílet pokoj s někým úplně cizím, sdílet jeho problémy, docházet denně 3x na stravu a 4x na procedury úplně někam jinam a to třeba v zimě, tak že několikrát obléknout, svléknout, do vany a následně do mrazu atd... a pak přijedete domů místo odpočatí úplně naštvaní! Je lepší si případně připlatit. Pokud je to možné, rezervujte si termín pobytu.

První den v lázních jsem slyšel... já jsem si myslela, že mám jednolůžkový pokoj a nechtějí mi to vyměnit, potřebuji v noci chodit, svítit, nemohu od bolesti spát. Další říká: spolubydlící chrápe, nemohu spát. Jiná paní říká: spolubydlící je nachlazená, už jsem to od ní chytla a podobných story je spousta. 

Existují tři varianty lázeňské péče.

Komplexní lázeňská péče - zkrátka KLP znamená, že zdravotní pojišťovna za Vás hradí vše: léčbu, ubytování, stravu. Jedná se o tzv. komplexní lázeňskou péči.

Příspěvková lázeňská péče - zkrátka PLP znamená, že zdravotní pojišťovna za Vás hradí pouze lázeňskou léčbu. Jedná se o tzv. příspěvkovou lázeňskou péči. Příspěvková lázeňská péče je formou péče lůžkové a všechny její složky tj. lázeňskou léčbu, ubytování a stravu, musíte čerpat v registrovaném lázeňském zařízení. Příspěvková lázeňská péče není ambulantní. U příspěvkové lázeňské péče si ubytování a stravu hradíte sami.

Návrh na lázeňskou léčbu je zaslán na zdravotní pojišťovnu, kde  jej schvaluje revizní lékař zdravotní pojišťovny. Bez jeho souhlasu zdravotní pojišťovna lázeňskou léčbu neposkytne. Pokud pojišťovna neschválí komplexní lázeňskou péči, informujte se na možnost péče příspěvkové. Zdravotní pojišťovna vybere jednu z možností buď KLP nebo PLP. Po odeslání schváleného návrhu již není možné změnit léčebné zařízení. Pokud Vaše zdravotní pojišťovna změní lázeňské zařízení na Vašem poukazu, nebojte se požádat o vysvětlení proč to tak je. Schválený návrh na komplexní lázeňskou péči odesílá zdravotní pojišťovna přímo do lázní, které Vám pak  zasílají veškeré informace potřebné k nástupu do lázní na lázeňskou léčbu.

Důležité: na pojišťovně si pohlídejte, kdy proběhne schvalování a jak zjistíte, že byl poukaz odeslán do lázní, tak tam zavolejte nebo napište e-mailem a připomeňte své požadavky na ubytování. Následně si zajistěte parkování, pokud pojedete do lázní autem. V lázeňských místech bývá během sezóny nedostatek parkovacích míst.

Do lázní můžete jet i jako samoplátce, kdy nepotřebujete žádná lékařská doporučení. Vše si hradíte sami. V ceně lázeňské léčby pro samoplátce je ubytování a stravování, vstupní a kontrolní lékařské vyšetření, laboratorní vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, lázeňské procedury, inhalace a pitné kúry. V lázních samoplátcům nabízejí širokou škálu léčebných, relaxačních a wellness pobytů pro načerpání nové energie a regeneraci. Pro samoplátce lázně nabízejí zvýhodněné léčebné pobyty.Výhodné ceny jsou i pro doprovod klienta komplexní nebo příspevkové lázeňské péče. Aby byl efekt lázeňské léčby maximální, doporučují lékaři strávit v lázních dva týdny dvakrát ročně nebo tři týdny a u některých diagnóz čtyři týdny jednou za rok.

Osobně se mi do lázní po operaci páteře vůbec nechtělo. Problémy ale přetrvávaly, tak že jsme se nakonec s manželkou dohodli, že pojedeme společně - já jako KLP a manželka jako samoplátce do Lázní Luhačovice do hotelu Palace. Je tu skvěle, užíváme si to. Vše pod jednou střechou, skvělé ubytování, dobrá strava příjemný personál.

Lázně Rajecké Teplice

Lázně Rajecké Teplice

Vnitřní bazén - Aphrodite Rajecké Teplice

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.