OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Lázně - doprovod nemocného

Je třeba si uvědomit, že ne každý pacient je úplně schopný samostatně přežívat 21 a více dní v lázních nejen ze zdravotního, ale i z psychického hlediska, protože většina lázeňských pokojů je dvoulůžková a tudíž musíte za běžných okolností celou dobu trávit s někým cizím a sdílet jeho problémy. Pokud je to jen trochu možné, doporučuji vzít sebou blízkou osobu jako doprovod.

Lázně Luhačovice viděné očima doprovodu

Chci se s Vámi podělit o zážitky a informace z Lázní Luhačovice, kde doprovázím manžela na léčebném pobytu. Manžel byl v květnu roku 2014 na operaci páteře. Od své lékařky z neurologie dostal jmenný seznam lázní, ze kterého si měl vybrat léčebný pobyt.

Vybral si Lázně Luhačovice, kde je na ubytování několik hotelů a penzionů. Hotel Morava, Jestřábí, Dům B. Smetany, Palace, Jurkovičův dům, Vila pod lipami, Forst, Společenský dům, Riviera, Vepřek, Póla, Myslivna a další. Vzhledem, k tomu že má po operaci stále pohybové problémy zejména s oblékáním, vybral si v Luhačovicích hotel Palace, kde jsou veškeré léčebné procedury pod jednou střechou.

Lázně Luhačovice - Hotel Palace

Luhačovice - Lázeňský hotel Palace

Když jsme přijeli před jmenovaný hotel a já viděla řadu schodů, vedoucích ke vstupu do hotelu, tak jsem se zhrozila, jak to dám s těmi našimi těžkými kufry po těch schodech, když manžel nesmí nic těžkého nosit. Ale naštěstí kousek dál od hlavního vstupu mají udělaný nájezd, takže to byla brnkačka. Nahlásili jsme se na recepci, vypsali formuláře, já jsem zaplatila léčebný pobyt jako samoplátce, protože jsem tady jako doprovod. Dostali jsme klíče od pokoje a parkovací kartu do městských garáží. Hotel Palace má 7 pater a 2 výtahy pro přepravu hostů a zavazadel. Po ubytování na pokoji, jsme šli přeparkovat auto, ať nebráníme dalším hostům při příjezdu na léčebný pobyt. Pod hlavními schody před hotelem Palace je možno zaparkovat na vyložení zavazadel jen po dobu 15 minut. Garáže se nacházejí 100 m od hotelu Palace pod parkovištěm Městské plovárny Luhačovice.

Luhačovice - pokoj v lázeňském hotelu Palace 

Dostali jsme dvoulůžkový pokoj v 6. patře s krásným výhledem na náměstí Luhačovic, s velkou bezbariérovou koupelnou se sprchovacím koutem a záchodem. Před námi na náměstí se k večeru rozsvítil vyzdobený vánoční stromeček a fontána na kruhovém objezdu. Všechno máme jako na dlani. Naproti nás leží hotel Morava, kde momentálně probíhá rekonstrukce. Kousek od našeho hotelu Palace se nachází Spa a Wellness Alexandria. Manžel je spokojený s volbou hotelu, pro který se rozhodl. Momentálně po pár dnech strávených v Luhačovicích říká, že by si nedovedl představit, že by se musel z jednoho hotelu, kde by byl ubytován, přesouvat na různé procedury do dalšího zařízení. Pro lidí, kteří mají závažnější problémy a jsou tu sami, je to hotová katastrofa, stačí když venku napadne sníh nebo je na chodnících náledí. Lázeňská léčba probíhá podle individuálního programu, předepsaného lázeňským lékařem po vstupní prohlídce, takže každý musí přijít na proceduru v konkrétní čas.

Léčba v Lázeňském hotelu Palace se skládá z individuální rehabilitace, inhalační terapie, přírodních uhličitých koupelí, reflexních masáží, rašelinových obkladů, pohybové terapie, klasických masáží, elektroléčby, tělocviku, podvodní masáže, pití minerální vody a dalších lázeňských procedur, které vám předepíše lékař.

Po příjezdu a obědě jsme se vydali na procházku Luhačovicemi, abychom zjistili, co je tady v okolí, když tady budeme přebývat 21 dní. Nástup léčebného pobytu byl od neděle. Takže byla otevřena jen cukrárna na rohu a ještě nějaké kavárničky po cestě. Zjistili jsme, že je tu spousta malých obchůdku s různým zbožím od oblečení, keramiky, šperků, prodej lázeňských oplatků, likérů, kavárničky, cukrárny, drogérie, lékárny i vinotéky. Mají tu Městský Dům Kultury Elektra, kde je sál Rondo a kinosál, muzeum, Společenský dům, Kostel Svaté Rodiny, Lázeňské divadlo. Na zpáteční cestě k hotelu jsme šli kolem potoka, na kterém plavalo hodně divokých kačen a krásně vybarvení kačeři. Tolik se jich málokdy vidí pohromadě, asi jsou zvyklí, že jim někdo něco dobrého občas hodí. Při večeři jsme zjistili, že v tomto období od 2.1. do 15.1. je spousta objektů zavřeno. V pondělí nás čekalo vstupní lékařské vyšetření, kde nám paní doktorka předepsala lázeňské léčivé procedury. Manželovi předepsala 63 procedur. Jednalo se o obklady rašelinou, reflexní masáže, individuální tělocvik, lymfodrenáž, koupele uhličité, vířivé koupele dolních končetin, tělocvik v bazéně a plavání. Tím, že jsem jela s manželem jako doprovod, tak jsem měla v ceně ubytování, plnou penzi, 1x vstupní lékařské vyšetření, 1x kontrolní vyšetření, laboratorní vyšetření, individuální léčebný program, který se skládal z 18 velkých procedur, 36 malých procedur a 6x inhalací minerální vody. Paní doktorka mi předepsala inhalace, koupele perličkové, uhličité, vířivé, cvičení v bazéně, masáže klasické a rašelinové obklady. Téměř každý má od doktora předepsané pití minerální vody Vincentky a Aloisky.

Lázně Luhačovice - Pramen Ottovka


Luhačovice - minerální pramen Ottovka

V Luhačovicích je 11 hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálních přírodních léčivých pramenů, jejichž teplota se pohybuje mezi 10°C – 14°C. Nejznámější je Vincentka, Aloiska a Ottovka, které jsou volně přístupné a pravidelně k nim chodí pacienti i hosté lázní, aby se z nich napili. Pramen Dr. Šťastného a pramen Nový Jubilejní se používá převážně k koupelovým procedurám a k inhalacím. Vincentka se nejčastěji používá k pitné léčbě a k inhalacím. Pramen Aloiska se používá hlavně k pitným kúrám při onemocnění zažívacích orgánů, ale i k inhalacím. Minerální přírodní léčivý pramen Ottovka se také používá k pití. Zjistili jsme, že by se měla přírodní minerální voda pít ráno nalačno, nejlépe půl hodiny před jídlem a pak před večeří. Nedoporučuje se konzumovat ovoce minimálně půl hodiny před pitnou kúrou. Lázně Luhačovice jsou převážné známe díky léčbě minerálními vodami, proto je převážně navštěvují pacienti s dýchacími problémy, lidé trpícími s onemocněním oběhového ústrojí, nemocní po operaci žaludku, jícnu, střev a žlučníku, pacienti, kteří jsou obézní nebo mají diabetes, léčí se tady pacienti po úrazech, po operacích pohybového ústrojí, onkologické, nervové a kožní nemoci kromě lupenky. V lázních se nám oběma líbí, je tu skvělé prostředí, jídlo, personál, výborné zázemí pro lázeňské procedury a spoustu možností pro vycházky do okolí. Více informací o Lázních Luhačovice naleznete na stránkách Lázně Luhačovice

 
Lázně Luhačovice - Jurkovičův dům
Lázně Luhačovice - Jurkovičův dům

Všem doporučuji společný manželský pobyt v lázních. I jako doprovod prožijete v lázních skvělou relaxaci.

Zdeňka

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.